| RPG | Setterh | Wstęp |

Wstęp

Jesli wszedłeś na tą stronę, a wcześniej nie zetknąłeś sie z jej poprzednią wersją, zadajesz sobie zapewne pytanie, co to jest Setterh?

Setterh, jest to świat fantasy, stoworzony przeze mnie (Endera). Nazwa oznacza "zamieszkałe ziemie" - jesto to jedyny kontynent w świecie. Oprócz tego istnieje mnóstwo mniejszych i większych wysp. Gdy zaczynałem prowdzić chciałem świat fantay, który będzie sięróżnił od innych. Nie będzie w nim magii (a raczej będzie, ale dobrze ukryta), nie będzie setek postaci włóczących sie z mieczami i szukającymi zaczepki. Tak powstał Hagor, kraj, w którym nie wolno nosić mieczy (strażnicy krzywo patrzą na jakąkolwiek broń), i gdzie zapomniano o magach. Są oni tylko legendą.

Na stronach tych staram się umieścic w skrócie wszystkie informacje, jakie powstały podczas ostatnich lat prowadzenia tego systemu. Nie umieszczam informacji przeznaczonych dla MG. ALe powoli je spisuję, w przyszłości (mam nadzieję że niedalekiej), informacje te będą dostępne na życzenie. Istnieje dokładny podział na informacje dla graczy i postaci i na informacje dla MG. Świat Setterh skrywa wiele tajemnic.

Trochę historii:
Pierwsza przygoda została poprowadzona we wrześniu 1994 roku. Istniał wtedy tylko Hagor (mała mapka i to wszystko). Jakoś niedługo po tym odbyła się pierwsza sesja z kampanii, którą planowałem od jakiegoś czasu. Niestety, po pierwszej sesji gra się urwała, a ja uświadomiłem sobie, że bez dobrze skonstruowanego świata, moja monumentalna przygoda nie ma szans na zaistnienie. Na jakiś czas dałem sobie spokój z Setterh. Dwa lata później w 1996 roku poprowadziłem kolejną przygodę. Tym razem akcja działa się w konkretnym czasie, i stanowić miała tło dla kampanii o której wspomniałem (nie będę pisał dokładniej, bo wiele wydarzeń jest ze sobą powiązanych, a gracze nie śpią...) :-) Pojedyncza przygoda przerodziła się w kampanię, później zacząłem prowadzić równolegle kolejną drużynę, później kolejną. Od 1996 do 2001 w świecie gry minęło zaledwie 9 lat. Poruszałem wydarzenia w różnych częściach świata. Prowadziłem kilka sesji historycznych (mających na celu ubarwienie historii NPCów).

Najdłuższa kampania:
Najdłuższa kampania zaczela sie we wrzesniu 1996 roku. Można uznać, że bohaterowie tej historii zakończyli swoje działania w roku 2001. Kampania ta nie została całkowicie zakończona. Zakończył się jeden etap, życie kilku postaci, które przestały znaczyć wiele dla świata, zajęły się swoim życiem. Inni wzięli na swoje barki próby odkrycia tajemnic Setterh. Kolejne "kampanie" trwały równocześnie mniej więcej od 1998 do 2002 roku. W 2002 nastąpiła przerwa w prowadzeniu.

W czasie gry minęło zaledwie ok. 9 lat (od 1658 do 1667). W Hagorze zakończyła się wojna domowa (na północy, w latach 1660-1665), w Cerlu doszło do przerotu i rozpadu królestwa (1666-????). Lord Hannemann zbudował miasto portowe n apołudniu Hagoru (1663). Wybuchło kilka wojen na zachodzie - na archipelagu Malagen, król Sorii zawarł przymierze poprzez małżeństwo... Oj, dzieje się dużo. A czas płynie. I nie ma możliwości poprowadzenia w każdym możliwym zakątku....

W ciągu gry, przewinęło się około 35 graczy (tylu potrafię do doliczyć, ale mogłem o kimś zapomnieć), podzielonych na około 15 drużyn (piszę około, ponieważ, niektore "drużyny" płynnie łączyły się z innymi itd.).

| RPG | Setterh | Wstęp |